Безперечно, соціальні мережі - велике технологічне досягнення, яке обіцяє багато можливостей. При правильному, дисциплінованому підході до цього дива інтернет технологій можна отримати якусь користь і полегшити собі життя. Але завжди існує ризик того, що робота з соціальними мережами, несе негативні наслідки в період, не сформованої психіки підростаючого організму.
Соціальні мережі мають великий аддиктивний потенціал, тобто, значним ризиком виникнення залежності. Для цього існує декілька причин. Перша причина полягає в тому, що робота в соціальних мережах дратує центри задоволення в нашому мозку. Ми відчуваємо приємні емоції, кожного разу, коли читаємо доброзичливий коментар під своєю фотографією, отримуємо " лайк", коли хтось залишає позитивний відгук і так далі. Бажання повторного отримання цих емоцій несе нас знову на простори соц мереж, примушуючи там проводити все більше і більше часу.
Швидкість і доступність, на наш погляд, - важливі передумови формування будь-якої залежності. Людина інстинктивно шукає найлегші шляхи для досягнення задоволення, дарма що, ці шляхи неефективні.
Стає важко утримувати увагу довго, наприклад, на читанні книжок. Наш розум, наслідуючи набуту звичку, починає перескакувати з одного предмета на інший. Тому виникають складнощі з тим, щоб послідовно роздумувати, обмірковувати одну проблему: увага постійно "спливає". Особливо ця проблема гостро стоїть в контексті підліткового віку. Психоемоційний стан набагато " пластичніше" чим дорослий і тому легше може перейняти шкідливі стандарти мислення, які формують, у тому числі, соц мережі.
Соціальні мережі можуть перетворитися на, «жуйку» для мозку. Ми звикаємо постійно отримувати якусь інформацію і якщо цього не відбувається, починаємо випробовувати «інформаційний голод». Адже наш мозок вічно стурбований тим, щоб не переставати відчувати дефіцит нових вражень.
Симптоми дефіциту уваги та гіперактивності:
Профілактика та рекомендації щодо, дефіциту уваги та гіперактивності:
Інформацію підготували психологічна служба «Клініки дружньої до молоді» Подільського району м. Києва.
Чекаємо на Вас!
Автори: психолог Голобородько Вікторія Юріївна; медичний психолог Рочняк Вероніка Олегівна